Provozní sezóna 2024

V roce 2024 vyjíždějí již 14. sezónu na kamenickošenovskou lokálku veřejné nostalgické vlaky linky T1 Kamenický motoráček. Provoz mezi Českou Kamenicí a Kamenickým Šenovem je pravidelně každou sobotu, neděli a státní svátek od Velikonoc do prvního listopadového víkendu 2024. Od června do září jezdí vlaky také všechny všední dny.

O víkendech jezdí vlaky 6x denně z České Kamenice do Kamenického Šenova a zpět, v pracovní dny jezdí 4 páry vlaků. Všechny vlaky navazují na linku U8 Ústeckého kraje v České Kamenici a tvoří přípoje na vlak a od vlaku.

Na vlaky je nasazován turnusově retro motorový vůz řady 810.060 (M 152.0060) v retro provedení, který je opatřen městskými znaky České Kamenice a Kamenického Šenova upozorňující na místní příslušnost motoráku k regionu. Vybrané dny v roce, při konání kulturních akcí nebo oslav v regionu, se nasazují ještě vzácnější retro vozidla, a to Hurvínek M 131 a prasátko T 211.

Ve vlacích platí tarif Dopravy Ústeckého kraje, jízdenky prodává průvodčí ve vlaku bez přirážky. V roce 2023 činí cena jízdenky z Č. Kamenice do K. Šenova 34 Kč (obyčejná) / 17 Kč (zlevněná).

Jízdní řád a další informace naleznete v sekci Pravidelné veřejné vlaky > Kamenický motoráček.