Foto a šoto vlaky

Koníčkář, tzv. šotouš, se vyznačuje extrémně silným zájmem o železnici. Zpravidla o jednu jeho část; šotouše lze rozdělit na dvě základní skupiny: na projížděče tratí s neveřejnou dopravou, resp. projížděče vleček a na fotografy fotící cokoli, kdekoli a čímkoli. KŽC je kolébkou projížděčského šotoušení, v Klubu železničních cestovatelů byl tento fenomén poprvé pojmenován a dotažen do organizované podoby. Dala se dohromady parta lidí se společným zájem: projíždění tratí. To umožnilo, že se KŽC následně vyšvihl v oboru zvláštních vlaků na absolutní špičku, která dnes organizuje pro laickou i odbornou „šotoveřejnost“ zvláštní vlaky zaměřené na projíždění všeho možného a jsme na pomyslné špici tohoto pelotonu.

Profesionalita a um, se kterým jsme léta připravovali akce, nás dostala k úctyhodnému číslu: za dobu existence KŽC jsme vypravili celkem 224 „šotovlaků“. Tím jsme umožnili ostatním fyzickým osobám i železničním spolkům, aby se inspiroval tímto know-how a podobné projekty; obšlehli; vždyť výletní vlak se zaměřením na projížděčství má své neopakovatelné kouzlo. O tom se již přesvědčilo x-generací.

Jsme otevření a nabízíme pro kohokoli zorganizování profesionálního šotovlaku zaměřeného jak na projížděčství, tak na fotografování a pořizování snímků, které se běžně již nedají pořídit. Jsme partnery pro zahraniční objednatele, neboť v KŽC zvládneme vyřídit poptávku v 5 jazycích. Chcete svůj fotovlak nebo šotovlak?

Fotovlaky s nákladními vozy, resp. fotovlaky s historickými vozy, ale i jakkoliv jiné bizarní soupravy poskládáme. Nemáme-li vozidla ve vlastním vozidlovém parku, najmeme je u ostatních účastníků trhu tak, abychom uspokojil vaší potřebu po dokonalém vlaku.

Kontakty

Ing. Čeněk Maléř
tel.: 608 174 397
e-mail: cenek.maler@kzc.cz

 

Aktuality

Katusice hlavní nádraží

Dovolená s motoráčkem skončila

Jako před 50 lety

Pražský motoráček – stálice v nabídce

Lužický motoráček nejezdí

Podlipanský motoráček v provozu

Bixovna na Šenovce

Nový pár vlaků T1 jako přípoj od cyklovlaku T2

Kde to je?

Bezdězák potkal strom

Archiv aktualit:
2020     2016     2012
2019     2015     2011
2018     2014     2010
2017     2013     2009