Podlipanský motoráček

Podlipanský motoráček jezdí v mikroregionu Podlipansko mezi Pečkami, Kouřimí, Zásmuky a Bečváry každou sobotu a neděli od 1. července do 31. srpna.

Popis trasy

Motoráček vás odveze z Peček například do Radimi, kde zve k celoroční návštěvě zámek, Plaňan, kde lze navštívit mj. zdejší dřevěnou zvonici, či Kouřimi, kde se nachází skanzen lidové architektury, středověké náměstí, zřícenina hradu či skalní útvar Lechův kámen. Po trati z Bečvár přes Zásmuky do Bošic, kde byla pravidelná osobní doprava zastavena v prosínci 2006, je možno se svézt pouze Podlipanským motoráčkem.

Jízdní řád

Ceník

Ve vlacích platí Tarif Pražské integrované dopravy (více na pid.cz) a Tarif dopravce KŽC Doprava, s.r.o. (viz Tarif pro veřejnou drážní osobní dopravu ve vlacích KŽC Doprava, s.r.o.). V úseku Pečky - Kouřim jsou uznávány též jízdní doklady Českých drah (s výjimkou zaměstnaneckých a mezinárodních jízdenek).

Příklad ceny jízdného:

Pečky - Kouřim: 24,- Kč (plnocenná) / 6,- Kč (zvýhodněná)
Pečky - Bečváry: 32,- Kč (plnocenná) / 8,- Kč (zvýhodněná)

Jízdní kolo bez ohledu na délku cesty: 16 Kč.

Jízdenky zakoupíte v pokladnách Českých drah, v mobilní aplikaci PID Lítačka nebo u průvodčího ve vlaku bez přirážky. Ve vlaku nelze platit platební kartou.

Zajímavosti na trase

Město Pečky

Ve městě zve k návštěvě kostel sv. Václava a kostel Českobratrské církve evangelické, dále Weinrichův cukrovar naproti nádraží, vodojem, radnice či několik historických mlýnů.

Zámek Radim

Zámek Radim postavený v roce 1610 je ve své zachovalé podobě jednou z nejnázornějších ukázek renesančního venkovského sídla střední šlechty. Postavit si jej nechal Karel Záruba z Hustířan.

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb v Kouřimi je součástí Regionálního muzea v Kolíně. Založeno bylo roku 1972 v prostředí starého ovocného sadu a veřejnosti zpřístupněno v roce 1976.

Výlety Podlipanskem

Tipy na výlety mikroregionem Podlipansko.

Zvonice v Plaňanech

Renesanční zvonice z roku 1587, postavená nákladem tehdejšího držitele Plaňan Šimona Mírka ze Solopysk. Zvonice byla opravena v roce 1886, kdy bylo spodní patro upraveno na márnici.

Kolem Výrovky za barokními mosty

Navštivte střední tok Výrovky pěšky ze Zásmuk do Toušic po žluté turisticky značené trase, kde objevíte několik zajímavých barokních mostů.

Zámek Zásmuky

Čtyřkřídlý goticko-renesanční zámek postaven kolem r. 1533 Adamem z Říčan. Celý zámecký areál tvoří předzámčí, zámek a přilehlé správní a hospodářské budovy a je veřejnosti přístupný.

Partneři